Ukrán négyesütő - új játékost igazolt a Fatum Nyíregyháza röplabda együttese

Ukrán négyesütő - új játékost igazolt a Fatum Nyíregyháza röplabda együttese

A 27 éves, 182 cm magas Olena Lymareva-Flink négyesütő játékos Ukrajnából érkezik Nyíregyházára. Szülővárosában Severodonetskban kezdett el röplabdázni, után sokáig az Ukrán Szuper Ligában játszott, miközben a helyi egyetemen tanult. Röplabdás légiós pályafutását 2014-ben kezdte el, akkor a finn bajnok LP Viesti csapatába igazolt, ahol rögtön az első szezonban már a Bajnokok Ligájában is játszhatott. A Finnországban töltött két év alatt sikerült egy bajnoki és egy kupaaranyat nyernie. Utána egy évet játszott Törökországban, majd az olaszok másodosztályú Soverato  csapatában. Majd egy rövid török kitérő után az elmúlt szezonban ismét Finnországban játszott, ahol még egy bajnoki arannyal gyarapodott az éremkollekciója.

- Nem tudok túl sokat a magyar röplabdáról, de azt látom, hogy évről évre erősebb csapatok vannak. A magyar együttesek egyre jobb eredményeket mutatnak az európai kupákban és úgy gondolom, hogy a magyar bajnokság is nagyon erős lesz. Hollósy Lászlót még Finnországból ismerem, hiszen akkor edzősködött ott, amikor én is ott játszottam. Szóval így könnyű volt a döntés, hiszen tudom, hogy kivel fogok együtt dolgozni. Tetszett,hogy minden nagyon profi ebben a klubban, a stáb, a csarnok, a körülmények, mind mind elsőosztályú. Szeretném 
magam kipróbálni egy új bajnokságban és a CEV Kupában is. A következő szezonnal kapcsolatban magasak az elvárásaim. Szeretném megnyerni a Fatum-Nyíregyházával  a bajnokságot, a kupát és minél továbbmenni a nemzetközi sorozatban -
mondta az ukrán játékos.