Újabb munkálatok a Sóstói Múzeumfalu területén – Két szalmatetős épület is megújul
Fotó: Sóstói Múzeumfalu

A felújítás nem ért véget a Sóstói Múzeumfaluban, hiszen a skanzen munkatársai folyamatosan figyelik az épületek állapotát. 

– Egy régi probléma megoldása kezdődött el a napokban, azaz a skanzen területén található két szalmatetős lakóháznak az átfedése folyik – tájékoztatta szerkesztőségünket Baloghné Szűcs Zsuzsanna, a Sóstói Múzeumfalu etnográfusa.

A tiszabecsi lakóház és a temető csősz ház tetejét átfedni nem egyszerű feladat, hiszen jól meg kell választani a gabonát, az aratást kézzel kell végezni, s végül megfelelő szakembereknek kell felhelyezni a kicsépelt szalmát. Míg elődeinknek a szalmatető frissítése, esetleg átfedése rutin feladatnak számított, addig manapság megfelelő alapanyagot és szakértő kezeket nagyon nehéz találni.

Baloghné Szűcs Zsuzsanna továbbá azt is hozzátette:

– Hamarosan azonban együtt csodálhatjuk és látogathatjuk a két szalmatetős lakóházat, melyek a Felső-Tisza vidékre jellemző 19. századi szegény paraszti életformát hivatottak bemutatni.