Újabb játékosokkal egyezett meg a Szpari

Újabb játékosokkal egyezett meg a Szpari
Ovszijenko Volodimir is marad.

Folytatta a tárgyalásokat a játékosokkal a Nyíregyháza Spartacus vezetése. A labdarúgók közül Ovszijenko Volodimirrel szóban megállapodtak, így a kapus a jövőben is marad a Szparinál. A hálóőrre eddig is számíthatott a csapat, Pakson például csatárt játszott kényszerűségből, ezért a szurkolói ankéton egy olyan mezt is átvehetett, melyet a mezőnyjátékosok viselnek.

Két saját nevelésű fiatal visszatér Nyírbátorból, Fabu Márton és Benkő Balázs is a kerettel kezdi a felkészülést. A légiósok közül Dato Dartsimelia hazája válogatottjával készül, így vele később tárgyalnak majd, de pénteken is egyeztetnek játékosokkal a vezetők. Közben a Nemzeti Sport elkészítette osztályzatai alapján rangsorát. Az elmúlt bajnokságban közel ötszáz labdarúgó lépett pályára az NB I-ben, közülük azokat értékelték a statisztikánál, akik legalább 15 találkozón pályára léptek. Ez alapján a kapusok között a kecskeméti Tomás Tujvel végzett az élen. Itt Balogh János a 6. lett, 3,545-ös átlaggal. A mezőnyjátékosoknál Juhász Roland nyújtotta a legjobb teljesítményt a 2014-2015-ös bajnokságban. A nyíregyháziak közül a 11. lett Zoran Kostic, aki 3,731-es mutatóval a Spartacus legjobbja volt a szezonban, a légiós 26 meccsen lépett pályára. Szintén sokat, 27 meccset játszott a csapatban Pekár László, aki 47. lett a listán, míg Törtei Tamás a 90. helyen zárt. A 101. Szokol Zsolt, a 103. Pákolicz Dávid, a 105. Fodor Ferenc lett.

Dankó László