Újabb 15 centiméter hó esett Nyíregyházán – éjjel-nappal dolgozik a hószolgálat
Ismét jelentős mennyiségű hó hullott Nyíregyházára: a ma hajnalban és a reggeli órákban lehullott csapadék mintegy 15 centiméterrel növelte a hótakarót a városban. Az intenzív, rövid idő alatt lezúduló havazás komoly kihívás elé állította a közlekedést és a városi hószolgálatot is.
A NYÍRVV Nonprofit Kft. tájékoztatása szerint a társaság folytatta a hétfő reggel megkezdett síkosságmentesítési és hóeltakarítási munkálatokat a teljes, általa kezelt úthálózaton – beleértve az utakat, a járdákat és a kerékpárutakat is.
Hajnalban érkezett a hó nagy része
A mostani havazás az előző napihoz képest közel kétszer akkora mennyiséget hozott, intenzitása pedig jóval erőteljesebb volt. A lehullott hó 80–85 százaléka hajnali 3 és 6 óra között érkezett, ami miatt – az egész éjszakán át tartó folyamatos munkavégzés ellenére – a kora reggeli órákban, 6 és 7 óra között az utak állapota kedvezőtlenebb volt, mint az előző napon.
A beavatkozások eredményei 9–10 óra körül már jól érzékelhetők voltak az I. és II. rendű főutakon, míg az alacsonyabb besorolású útszakaszokon, kiszolgáló- és lakóutakon a nap későbbi szakaszában tudták és tudják elvégezni az érdemi síkosságmentesítést.
Nem ér véget a munka
Az előrejelzések szerint csütörtök hajnalra és reggelre ismét jelentősebb mennyiségű csapadék várható, ezért a hószolgálati munkálatok a következő napokban is folytatódnak Nyíregyháza teljes területén.
A NYÍRVV Nonprofit Kft. kéri a városlakók türelmét és megértését, valamint arra kéri a közlekedőket, hogy a téli útviszonyoknak megfelelően, fokozott figyelemmel és óvatossággal közlekedjenek. A munkavégzést jelentősen segíti, ha a lakosság biztosítja a hószolgálati járművek zavartalan és folyamatos haladását.


