Új korszak kezdődik a gyakorlóiskolában – három évtized után új igazgató áll a Nyíregyházi Egyetem intézményének élén
Harminc év után új vezető irányítja a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumát. Július 2-től Joóné Selejó Erzsébet tölti be az igazgatói tisztséget. A több évtizedes pedagógiai és vezetői tapasztalattal rendelkező szakember a hagyományok megőrzése mellett a szakmai fejlődés, az egyetemmel való együttműködés erősítését és a közösségépítést tekinti legfontosabb feladatának.
Jelentős változás kezdődött a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumának életében: harminc év után új igazgató vette át az intézmény irányítását. Az iskola élére július 2-től Joóné Selejó Erzsébet került, aki pedagógusként, intézményvezetőként és mentorpedagógusként szerzett több évtizedes tapasztalatot. Az intézmény tájékoztatása szerint az új vezető célja, hogy a gyakorlóiskola megőrizze eddigi értékeit, miközben tovább erősödik szakmai szerepe a köznevelésben és a pedagógusképzésben.
Tiszaszalkától a gyakorlóiskola igazgatói székéig
Joóné Selejó Erzsébet pályája Tiszaszalkáról indult. Egykori matematikatanára biztatására a debreceni Fazekas Mihály Gimnázium matematika tagozatán tanult tovább, majd a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán szerzett matematika–földrajz szakos diplomát.
Pedagógusi hivatását már egyetemistaként megkezdte Tiszakerecsenyben, ahol osztályfőnökként hamar megtapasztalta, hogy a tanári munka jóval több a tananyag átadásánál.
„A tanításban nem egyetlen tantárgy szeretete a legfontosabb számomra, hanem maga az emberi kapcsolat. A legnagyobb örömöt mindig az jelenti, amikor sikerül bizalmon alapuló kapcsolatot kialakítani a diákokkal, és évekkel később is visszatérnek, megkeresnek, vagy elmondják, hogy egy-egy beszélgetés meghatározó volt számukra.”
A gyakorlóiskola egyszerre iskola és műhely
Az új igazgató szerint a Nyíregyházi Egyetem gyakorlóiskolája különleges helyet foglal el a köznevelésben, hiszen nemcsak a gyermekek oktatását szolgálja, hanem a leendő pedagógusok gyakorlati képzésének is meghatározó helyszíne.
Ennek megfelelően kiemelt célja az egyetemmel való szakmai együttműködés további erősítése, a mentorpedagógusok támogatása, valamint a korszerű pedagógiai módszerek mindennapi alkalmazása.
Joóné Selejó Erzsébet az elmúlt évtizedekben általános iskolák és középiskolák vezetőjeként, szakértőként, minősítési eljárások résztvevőjeként és mentorként is dolgozott, így széles körű tapasztalattal érkezik új megbízatásába.
Nem új irányt, hanem közös építkezést szeretne
Az új intézményvezető hangsúlyozta, nem gyökeres változásokat kíván bevezetni, hanem az iskola meglévő értékeire építve szeretné tovább fejleszteni az intézményt.
„Egy iskola akkor tud fejlődni, ha közösségként működik. Fontos számomra, hogy a pedagógusok partnerként vehessenek részt a közös munkában, a diákok biztonságos és inspiráló környezetben tanuljanak, a szülők pedig valódi együttműködőként legyenek jelen az iskola életében.”
Úgy véli, a hosszú távú fejlődés alapját nem a látványos változtatások, hanem az átgondolt, közösen meghozott döntések jelentik.
Egy évre kapott megbízást
Joóné Selejó Erzsébet igazgatói kinevezése jelenleg egy évre szól. Szeretné, ha ennek végére a Nyíregyházi Egyetem gyakorlóiskolája továbbra is olyan intézményként lenne ismert, ahol magas színvonalú szakmai munka folyik, jó tanulni, jó tanítani és jó pedagógussá válni.
„Számomra ez lenne a legfontosabb visszajelzés, mert egy gyakorlóiskola igazi értékét nemcsak az eredményei, hanem az itt dolgozó és tanuló emberek közössége adja.”
A cikk a Nyíregyházi Egyetem tájékoztatása alapján készült.
Fotó: Váczy Norbert


