Túl az OB-n

November 8-11 között Százhalombattán rendezték meg a XIV. Országos Rövidpályás Úszóbajnokságot, melyen a Nyíregyházi Sportcentrum színeiben hét versenyző állt rajtkőre. Urbin Tamás és Gyula Sándor tanítványai kiválóan szerepeltek az erős mezőnyben. Szurovcsják Ivett 50 méter mellúszásban negyedikként ért célba csupán századokkal lemaradva a dobogóról (0:32:01).

A magyar mellúszó mezőny krémjével csapott össze a verseny utolsó napján 100 méter mellen Ivett, ahol egy remek ötödik helyet sikerült megszereznie. Kiemelkedett teljesítményével Hatházi Dóra, aki csupán 14 évesen döntőt úszhatott 200 méter pillangón és új egyéni rekorddal a hatodik helyen végzett.

A fiatalok közül Cserfalvi Olaf 200 m pillangón és 400 m vegyesen elért időeredménye is figyelemreméltó. A Sportcentrum mix vegyes váltója( Valent Gergő, Szurovcsják Ivett, Hatházi Dóra és Czegle Péter összeállításban) 2 tizedmásodpercre voltak csupán a döntőbe jutástól.

A Nyíregyházi Sportcentrum úszócsapata a négy napos viadalon, 105 pontig jutott.