Tudta? Június 9-én három választást is tartanak Magyarországon!

 Június 9-én egyszerre három választás is zajlik majd Magyarországon. Az EU parlamenti választás időpontjához lett igazítva 2024-ben az önkormányzati választás, melynek részeként a nemzetiségi képviselőkre is voksolhatunk. A részletekről Dr. Szemán Sándor, címzetes főjegyzővel beszélgetett Tarczy Gyula, a Nyíregyházi Televízió és a Nyíregyházi Napló főszerkesztője. 

A kampányidőszak holnap, azaz április 20-án indul, melynek során a jelöltek és jelölőszervezetek elkezdhetik gyűjteni az ajánlásokat. Fontos tudni, hogy a június 9-i választással összefüggésben a napokban postázták az értesítőket, a korábbiaknál még részletesebb tájékoztatással. A legfontosabb információ, hogy hol, melyik szavazókörben és milyen címen szavazhat a választópolgár, milyen érvényes okmányokkal kell rendelkeznie és hasznos információkat kaphat arra is, ha például nem tartózkodik az állandó lakóhelye szerinti településen, tud-e, és ha igen, hogyan tud szavazni, nem mindegy ugyanis, hol tartózkodunk aznap, mert ez befolyásolhatja a lehetőségeinket. Illetve néhány egyéb praktikus tudnivaló is szerepel benne, például a mozgóurnás szavazásra való jelentkezés. és érdemes már most ellenőrizni a személyi okmányaink érvényességét, hogy ezek ne csak most, hanem egészen június 9-ig is érvényesek legyenek. Ha valakinek péntekig nem érkezett meg az értesítő, érdemes utánajárni dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző, a Helyi Választási Iroda vezetője szerint, ennek a végső határideje április 19-e volt.