Tudja hogyan védekezhetünk a betérések ellen?

A betörés ellen védekezhetünk, egyrészt mechanikai eszközökkel, másrészt a biztonságot fokozhatjuk elektronikus riasztó- és jelzőrendszerekkel is.

  • A hosszabb időre felügyelet nélkül maradó ingatlanokban lehetőleg ne tároljon a szükségesnél nagyobb értékeket! Amennyiben mégis így tesz, gondoskodjon védelmükről. Az ingatlanok bejárati ajtajára is érdemes korszerű zárat felszereltetni.
  • Az ajtó anyaga legyen masszív, fém vagy tömör fa.
  • Fontos, hogy a hátsó ajtók, garázsajtók is kellően biztonságosak legyenek.
  •  Az ablakokat is lássuk el megfelelő védelmi eszközökkel! Ne feledje, a szúnyogháló nem véd a behatolás ellen!
  • Anyagi lehetőségeihez és értékeihez mérten alkalmazzon elektronikai védelmi rendszert!
  • Javasoljuk, hogy rendszeresen látogassanak el a hétvégi házukhoz, átmenetileg lakatlan ingatlanjaikhoz, vagy ha hosszabb ideig nem keresik fel, kérjék meg a szomszédokat, hogy az Ön birtokára is figyeljenek.
  • Értékei védelmében készítsen „zsebleltárt”!
  • A műszaki eszközök típusáról, sorozatszámáról és egyedi azonosítókról, továbbá az egyéb értékekről készített nyilvántartás, illetve fotó elősegítheti egy esetleges lopást követő azonosítást és a nyomozati eljárás folyamatát.