Több mint egy hónapja álltak szolgálatba az iskolaőrök - Csak öt intézkedés a megyében
Több mint egy hónapja álltak szolgálatba az iskolaőrök - Csak öt intézkedés a megyében

Több mint egy hónapja álltak szolgálatba az iskolaőrök, akik alapvetően segítőként vesznek részt az intézmények életében, munkájuk jellemzően bűnmegelőzési természetű: céljuk a belső rend fenntartása, az iskolai erőszak megelőzése – olvasható a rendőrség oldalán.

Szeptember 1-je és 30-a között 206 esetben volt szükség az iskolaőrök intézkedésére, elsősorban bűnmegelőzési célú figyelemfelhívásra. Testi kényszert összesen kétszer kellett alkalmazniuk, egyéb kényszerítő eszköz alkalmazására nem volt szükség.

Csak öt intézkedés a megyében

A legtöbb alkalommal, ötvenszer Nógrád megyében kellett intézkedniük, ezt követte Borsod, majd Jász-Nagykun-Szolnok megye. Szabolcsban viszont csak öt intézkedés történt. A közleményben az olvasható, hogy az első hónap tapasztalatai azt mutatják, az iskolaőrök fogadtatása az egyes intézményekben kedvező volt mind a pedagógusok, mind a diákok részéről. A rendőrség kapcsolatot tart az oktatási intézményekkel, és kiemelt feladatként kezeli az iskolaőrök utánképzését.