Tizenegyedik alkalommal ülésezett a Megyei Diákparlament – A fiatalok érdekeit képviselik

Tizenegyedik alkalommal ülésezett a Megyei Diákparlament – A fiatalok érdekeit képviselik
Közel 30 iskolából érkeztek képviselők.
Tizenegyedik alkalommal ülésezett a Megyei Diákparlament – A fiatalok érdekeit képviselik
Tizenegyedik alkalommal ülésezett a Megyei Diákparlament – A fiatalok érdekeit képviselik
Tizenegyedik alkalommal ülésezett a Megyei Diákparlament – A fiatalok érdekeit képviselik

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat 2007-ben azzal a céllal jött létre, hogy segítséget nyújtson a megyében működő iskolai diákönkormányzatoknak, valamint a velük foglalkozó felnőtt segítőknek – hangzott el a Megyei Diákparlamenten, amelyet szintén az Önkormányzat, valamint annak szakmai, jogi és pénzügyi háttere, a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület hívott össze.

Bálega János, az egyesület stratégiai vezetője elmondta:

Ez már a 11. Megyei Diákparlament. Általános iskolák és középiskolák DÖK-ös képviselőit, valamint diákmunkát segítő pedagógusait vártuk az egész megyéből. Csengertől Tiszavasváriig, Nyíregyházától Újfehértóig érkeztek iskolák – közel 30 intézmény több mint 60 diákja és pedagógusa vesz részt a Megyei Diákparlamenten.

A keddi rendezvényre érkező képviselők megválasztották a Megyei Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat vezetőségét a 2019/2020-as tanévre. Elhangzott, a Megyei Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat célja közreműködni a megye ifjúságpolitikájának alakulásában, a helyi ifjúsági szervezetekkel együttműködve, minél több fórumon képviseltetni a fiatalok érdekeit.

A Megyei Diákparlament célja, hogy a megyében működő alap- és középfokú oktatási intézmények diákönkormányzatai, diákmunkát segítő pedagógusai találkozhassanak egymással és hasznos lehetőségekről, programokról is értesüljenek.