Tizenegy góllal nyert az Aqua
Magabiztosan győzött a nyíregyházi vízilabdacsapat.

Hazai medencében játszott az AQUA SE Nyíregyháza gyermekcsapata. Az országos bajnokság 6. fordulójában a Csongrád volt a nyíregyháziak vendége. Betegségektől megtizedelt csapat edzett az elmúlt hetekben Sóstón, a mérkőzésre is összesen 9 játékossal tudott kiállni az AQUA. Hatalmas elszántság látszott a fiúkon, ami a mérkőzés elejétől erőt adott a játékhoz. A Csongrád nem tudta tartani a tempót és köszönhetően Pethe István és Molnár Kristóf remek góljainak, valamint Spák Csanád lehengerlő védőmunkájának, a második negyed végén már 9–3 volt az állás a hazai csapat javára. A második félidő sem hozott mást, a közönség szebbnél szebb nyíregyházi gólokat láthatott, a kapuban pedig kiválóan mutatkozott be a ZVK-tól érkező Durbák Zsombor. Szép győzelmével az AQUA SE Nyíregyháza a bajnokságban 50 százalékos, 3 győzelme mellett 3 vereséggel áll a tabella közepén. December 6-án Cegléden játszik a csapat.

Kántor Gábor edző: – Ma tényleg jól játszottunk. Akcióból és előnyből is veszélyesek voltunk, külön öröm számomra, hogy a kapuskérdés is rendeződni látszik. A hátralévő két mérkőzésen is ilyen hatékonyan kellene játszanunk, és akkor igazán szép évet zárhatnánk.

AQUA SE Nyíregyháza–Csongrád VVSE 21–10 (3–1, 6–2, 5–3, 7–4)
Gólszerzők: Pethe István 9, Molnár Kristóf 7, Szanics Gergely 2, Spák Csanád, Lamos Balázs, Kedves Iván