Területi bajnokság

A Magyar Birkózó Szövetség utánpótlás Országos Területi Bajnokságának megrendezésére az idén Szerencsen került sor. A Nyírsport SE 7 versenyzőt nevezett a regionális megmérettetésre, ahol eldőlt kik indulhatnak az Országos bajnokságon. Deák Bárdos István és Repka. Attila is figyelemmel kísérte a birkózó palánták teljesítményét. A gyermek II korcsoportban a Maros ikrek (István és Martin) kiválóan teljesítettek hiszen a 23 Kg-os súlycsoport döntője kettejük között dőlt el: Maros István arany éremmel zárt, míg Maros Martin a dobogó 2. fokára állhatott. Diák II korcsoportban már nem volt ilyen rózsás a helyzet. Bár a visszatérő Oláh Márton 38 Kg-ban megszerezte a továbbjutást jelentő harmadik helyet, de az eddig kiválóan teljesítő Jeles Antalnak a 46 Kg-osok között ez sajnos nem sikerült. Diák I korcsoport +85 Kg-os súlycsoportjában Nagy Levente az ezüst boldog tulajdonosaként szerezte meg a továbbjutást . Nagy meglepetés volt a Serdülők 50 Kg-os súlycsoportjában a kezdő birkózó Gönczi Tamás, aki a negyeddöntőig menetelve a bronz meccsen megszerezte az érmet és ezzel a továbbjutást is. Ónodi Szabolcsnak a 76 Kg-osok között jelentősen ingadozó teljesítmény mellett, de szintén sikerült a dobogó 3. fokára állnia.