Teherkerékpárt kapott Nyíregyháza

Nyíregyháza MJV Önkormányzata a három hónapos pedelec tesztelést követően, ismételten egy darab elektromos rásegítésű teherkerékpárt kapott térítésmentesen ajándékba – 2 hónapos tesztelési időszakra – a KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft.-től. Ezen időszak alatt a munkába járási tapasztalatok összegyűjtése a cél, ezért az Önkormányzat ingyenesen átadja tesztelésre a NYÍRVV Nonprofit Kft. részére munkavégzési tapasztalatok összegyűjtésének céljából. 

A 2022-ben megrendezett Kerékpárosbarát Település 2022 pályázaton Önkormányzatunk címnyertes kerékpárosbarát fokozatot ért el. A „kerékpárosbarát" erkölcsi címet olyan települési önkormányzatok kapják, akik a kerékpározás iránt elkötelezettek és sokat tesznek azért, hogy környezetük biztonságosabbá és környezetbarátabbá váljon a megfelelő infrastruktúra és szemléletformálás kialakításával. A közúti közlekedés szén-dioxid-mentesítésében, a lég- és zajszennyezés csökkentésében, a forgalmi torlódások enyhítésében, valamint a parkolási nehézségek kezelésében fontos szerepet játszik a modális váltás. A kerékpáros közlekedés egyre inkább szélesebb körben hódít teret, de a kétkedő esetek legtöbbször a távolságok megtételéhez szükséges időre és erőfeszítésre irányulnak. Az elektromos rásegítésű kerékpárok (pedelec) nagyobb sebességükkel és teljesítményükkel ezeknek az akadályoknak a legyőzésére szolgálnak, ugyanis hasonló utazási időt nyújtanak a tömegközlekedéshez képest. Érdemes tehát megvizsgálni, hogy a pedelec-ek milyen hatással vannak a fenntartható mobilitásra a mindennapi használat során.