Táncolt egész Nyíregyháza! Ma együtteseink munkássága előtt is tisztelgünk
Táncolt egész Nyíregyháza!

1982-ben az UNESCO Nemzetközi Színházi Intézete részeként működő Nemzetközi Tánctanács megalkotta a Tánc Világnapját, melyet minden évben április 29-én ünnepelnek. A dátum megemlékezés Jean-Georges Noverre-nek (1727-1810), a modern balett megalapítójának születésnapjára. A Nemzetközi táncnap céljai közé tartozik a tánc népszerűsítése, és hogy arra ösztönözzenek, hogy minél nagyobb teret szenteljenek a táncnak. Nyíregyházán is pezsgő táncélet folyik. A tavalyi év képeiből válogattunk, a teljesség igénye nélkül…

 

4 For Dance

Igrice Néptáncegyüttes

Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport

Nyíregyházi Táncklub

Nyírség Néptáncegyüttes

Primavera Balettegyüttes

RE-flex Moderntánc Stúdió

Szabolcs Néptáncegyüttes

Fotók: Trifonov Éva; facebook