Szúnyogirtással kezdődik a következő hét a város több közterületén is

Szúnyogirtással kezdődik a következő hét a város több közterületén is
Május 20-án hétfőn, szúnyoglárva irtás lesz a város közigazgatási területein

2019. május 20-án hétfőn (tartaléknap május 21. kedd), a NYÍRVV Kft. megbízásából a Tréner Kft. légi és földi úton szúnyoglárva irtást végez, Nyíregyháza város közigazgatási területén 280 ha-on (légi), illetve 33 ha-on (földi), szerződés szerint.

Kiemelten a Sóstói-, és Bujtosi-tavak környezete, Tokaji úti piac mögötti vizes terület, Borbánya mélyen fekvő területei, Igrice csatorna, Kótaji úti szennyvíztisztító kezelhető környezete és a város más mélyen fekvő területei. 

A gyérítést a kora reggeli órákban, szélcsendben végzik, az elsodródás elkerülése érdekében. A védekezésre használt szer emberekre, melegvérűekre nem veszélyes.