Szinyei családi nap a Jósa András Múzeumban - izgalmas, vidám programmal

Szinyei családi nap a Jósa András Múzeumban - izgalmas, vidám programmal
A Szinyei kiállítás november 24-ig fogadja a látogatókat a Jósa András Múzeumban.

Mi az impresszionizmus? Sokan e szó hallatán megborzongunk. A pillanatnyi benyomások szövik át a mindennapjainkat, akárcsak e stílus művelőinek. Ha ellátogatnak a múzeumba  október 19-én, egy közös élményszerzésre várják a családokat. Játékos feladatokkal, közös képalkotással szerezhetnek egy impressziót Szinyeiről, Szinyeivel.


A családi nap alkalmával - október 19-én 10-15 óra között - Szinyei munkáihoz, életéhez kapcsolódó totó kitöltésével mérhetik fel tudásukat, bővíthetik ismerteiket a családok. S ha a festmények láttán kedvet kapnak az ügyes kezűek az alkotáshoz, akkor egy közös kollázs készítésére invitálják az érdeklődőket. A kollázst akár otthonról hozott (fénykép, újságcikk, levél, termés, egyéb tárgyak stb. színes anyagok) csoportos felragasztásával készíthetik el az alkotni vágyó kicsik és nagyok.