Szent Imre Zenei Találkozó és Verseny – 15 zeneiskolából érkeztek versenyzők

Szent Imre Zenei Találkozó és Verseny  – 15 zeneiskolából érkeztek versenyzők
Zeneiskolai hangszeres versenyt szerveztek a nyíregyházi Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégiumban Szent Imre Zenei Találkozó és Verseny elnevezéssel.

Első kezdeményezésként sikerült nagy hiányterületet megcélozni - ezt mutatja, hogy kiemelkedően magas volt az érdeklődők száma, megyénk zeneiskoláin kívül, Egyekről, Törökszentmiklósról is érkeztek a rangos eseményre. 15 zeneiskolából 4 korcsoportban több mint 100 egyéni hangszeres növendék, kamara kategóriában 21 csoport mérte össze tudását. A versenyző gyerekek gazdag díjazásban részesültek.

A zsűri tagjai - Purné Orha Andrea, Tokodi Gábor és Pozor István - ismert és elismert zenepedagógusai a térségnek. A bizottság elnöke M. Nagy Andrea, a Nyíregyházi Szakgimnázium zenei tagozatának vezetője volt.

Az esemény fő célja a tehetséggondozás mellett, hidat építeni  az alap és középfokú tanulmányok között.

- mondta Pur Tibor, a szervező iskola zenei intézményegységének vezetője.

Kapcsolódó galéria

Szent Imre Zenei Találkozó és Verseny