Szarajevóba utazik a NYÍKSE

 "A Nyíregyházi Kosárlabdát Szeretők Közhasznú Sportegyesületének U12-es fiú csapata meghívást kapott Bosznia-Hercegovinába, a Szarajevóban már 12. alkalommal megrendezésre kerülő Nemzetközi „Basket Cup" Ifjusági  Kosárlabda Tornára. A tornán több, mint száz csapat vesz részt különböző korosztályokban. Az U12-es korosztályban 30 csapat méri össze erejét, a bosnyák csapatokon kívül, szlovén, horvát, szerb és olasz fiatalokkal mérhetik össze erejüket a mieink. Március 28-31. között, több csoportban, naponta több mérkőzést is játszanak a mieink. 15 fős játékoskerettel, 2 fős edzői stábbal valamint csapatpszichológussal utazik a NYÍKSE együttese. A szülők többsége is elkíséri a csapatot, így lesz várhatóan egyben egy kitűnő húsvéti program is a gyerekekkel, városnézéssel egybekötve. Bízunk a tisztes helytállásban, bár tudjuk a délszláv együttesek a világ legjobbjai közé tartoznak az utánpótlásnevelésben, így komoly játékerőt képviselnek majd. Célunk, hogy fiataljaink, európai legjobb klubjainak hasonló korú játékosaival mérkőzhessenek és már 11, 12 évesen nemzetközi rutinra, meccstapasztalatra tegyenek szert.  A tornán való részvétel költségvetése bőven meghaladja a másfél millió forintot, így a szülők támogatása mellett a Simai úti Lemezkereskedés és a MEDhUSA márka is támogatta anyagilag is egyesületünket." - áll a NYÍKSE közleményében.