Súlyemelő bajnokság Nyíregyházán

Tíz férfi és tíz női kategóriában versenyeznek szombaton és vasárnap Nyíregyházán a Súlyemelő Országos Bajnokság résztvevői. Összesen tizenhat címvédő nevezett, és az NYVSC is több sportolót indított az Atlétikai Centrumban rendezett bajnokságon. 

- Korábban is itt volt az országos bajnokság, és a szervezők - Feri Attila és a kollégái - munkájának elismerése, hogy most is Nyíregyháza lehet a házigazda. Az Atlétikai Centrum építésekor fontos szempont volt, hogy ne csak atléták használhassák, és ideális körülmányek között lehet ehhez hasonló viadalokat is tartani - mondta Dr. Ulrich Attila, Nyíregyháza alpolgármestere.

A verseny kiemelt fontosságú, mivel 2024-ben olimpiát rendeznek, és azok akik eséllyel pályáznak a részvételre, Nyíregyházán is neveztek. 

Kapcsolódó galéria

Női Felnőtt Súlyemelő Országos Bajnokságot az Atlétikai Centrumban