Rövidesen kezdődhet a tervezés - Kiírták a pályázatot az Örökösföldi Edzőcentrumra

A Nyíregyháza Spartacus-Bozsik Akadémia örökösföldi edzőközpontjának megvalósítása újabb lépcsőfokhoz érkezett. A BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. projektjében kiírták az engedélyezési és kivitelezési tervekről szóló pályázatot. Az elkészült ajánlatok benyújtásának határideje 2020. október 21. – derül ki az uniós közbeszerzési adatokból.

A beruházással érintett tizenegy hektáros területen hét nagyméretű pálya, egy kisebb méretű fedett pálya, és három kisméretű pálya épül. A pályák mellett külön helyiséget kapna a gyógytorna, a rehabilitáció, sőt az akadémia fiataljai kollégiumi szobában is lakhatnak. De szurkolói shop, orvosi vizsgáló és számos öltöző is szerepel a tervek között. Az állami fejlesztésként megépülő edzőcentrumot a Nyíregyháza Spartacus – Bozsik Akadémia működteti majd. A fejlesztésben épül egy egyszintes csarnoképület is, amely a téli időszakban biztosít edzési lehetőséget a sportolóknak. Emellett felújítják és bővítik a már meglévő öltözőt és lelátót is. Ezek az épületek a létesítményigazgatás és pályakarbantartás mellett a rendezvényre érkező látogatókat szolgálják majd ki.