Rendészetet hozna létre a Jobbik a meglévő szervezetek összevonásával

Rendészetet hozna létre a Jobbik a meglévő szervezetek összevonásával
Lengyel Máté, a Jobbik önkormányzati képviselője Nyíregyháza közbiztonságáról szólt sajtótájékoztatóján.

Nyíregyháza közbiztonságáról szólt keddi sajtótájékoztatóján Lengyel Máté.

A Jobbik önkormányzati képviselője tájékoztatása szerint hétfőn benyújtott a közgyűléshez egy előterjesztést, melynek lényege, hogy javítani kell a közbiztonságot, illetve az esetleges, valamint a közmédia által folyamatosan hangoztatott migrációs veszéllyel szemben hogyan lehet felkészülni városunknak. A Jobbik javaslata egy önkormányzati rendészet felállítása, melyre törvényi lehetőség van, s melyet egy alkalommal már benyújtották, de akkor leszavazták. Javaslatuk szerint nem új jönne létre, hanem a már meglévő, ilyen jellegű feladatokat ellátó szervezeteket – mint a közterület-felügyelet, a mezőőrség, az erdészeti szakszemélyzet – egy szervezeti egységbe tömörítenék. Ez szándékaik szerint szélesebb intézkedési jogkörökkel, gyorsabb és szakszerűbb reagálással, aktívabb külterületi jelenléttel rendelkezne, s ehhez egy közgyűlési, rendészeti bizottságot is létrehoznának.

Lengyel Máté, a Jobbik önkormányzati képviselője kiemelte:

Mindenki számára ismert az, hogy Nyíregyházán a közterületeken egy rendkívül alacsony létszámú közterület-felügyelet működik, ami alulfinanszírozott, illetve túlterhelt. Az ő számuknak a növelésével, a képzésük erősítésével biztosíthatóbb és hatékonyabbá tehető Nyíregyháza közbiztonsága.