Ratkó József emlékezete a friss Szabolcs-Szatmár-Beregi Szemlében
A Szemle címoldala

„In memoriam Ratkó József" címmel tartalmas összeállítást közöl a Szabolcs-Szatmár-Beregi Szemle most megjelent idei utolsó száma. A József Attila-díjas költő (1936–1989) két balladája vezeti be az írások sorát, majd tanulmányok következnek, végül két interjúban személyiségéről, életszemléletéről olvashatnak az érdeklődők.

 A szerzők: Antal Balázs, Antall István, Babosi László, Bugya István, Jánosi Zoltán, Cs. Jónás Erzsébet, Karádi Zsolt, Minya Károly, Nagy Balázs, Zimonyi Zoltán. Karádi Zsolt bemutatja Iancu Laurát, a Ratkó József-díj idei kitüntetettjét. Néhány további írás: Kührner Éva a régi korok járványait elemzi az első világháború idején Nyíregyházán keletkezett iratok alapján. Bíró István Ferenc a nyíregyházi népzenetanár-képzés kezdetének nehézségeiről, Kulcsár Attila nemzetközi keretekbe foglalva megyei építészeti különlegességekről ír. A Szemle interjúját a nyíregyházi születésű Jávor András debreceni professzorral Marik Sándor készítette. A 85 éves Frisnyák Sándor geográfus professzor életművét Kókai Sándor méltatja.