Rangadóval kezdett a NYÍKSE - legyőzték a listavezetőt az NB-II-es kosarasok

Rangadóval kezdett a NYÍKSE - legyőzték a listavezetőt az NB-II-es kosarasok

"Sokat erősödtek a szünetben, de van olyan rutinos csapatom, hogy képes legyen legyőzni őket."  Kovács Tibor, a Sunshine NYÍKSE NB-II-es kosárlabda együttesének vezetőedzője optimista volt az első 2020-as mérkőzés előtt. Pedig a nyíregyháziak az első helyen álló, eddig mindössze egy vereséget szenvedő Békéscsabát fogadták. Igaz, a hazaiak is mindössze kétszer kaptak ki eddig...

Az már az első percekben látszott, hogy ez nem lesz egy egyszerű meccs, távolról többször is eredményesen dobtak a vendégek, de a NYÍKSE sem panaszkodhatott. Kósa többször is remek labdákkal szolgálta ki a társakat, a palánk alatt pedig Asztalost nem tudták tartani a csabaiak. A triplák sem maradtak el, Földesi 75%-al dobott kintről, és már az első negyed után komoly előnyt szerzett a nyíregyházi csapat. A következő két játékrészben viszont a Békéscsaba volt pontosabb, az utolsó negyedben azonban a NYÍKSE eldöntötte a meccset, és legyőzte a listavezetőt, sőt meg is előzte a tabellán! 

Sunshine NYÍKSE - Békéscsaba 86-78 ( 27-16, 18-22, 20-24, 21-16)

NYÍKSE: Oláh 3, Tisza 14, Asztalos 20, Kósa 13, Földesi 16 

Csere: Zajácz 15, Horváth, Befahy 3, Csirpák 2

edző: Kovács Tibor