Rangadó - nagy csatát vívtak a Cápák az Oroszlánokkal az Arénában

Már a találkozó előtt sejteni lehetett: a bajnokság egyik legnehezebb mérkőzését vívja szombaton este a Nyíregyháza Blue Sharks. A férfi kosarasok az OSE-Lions gárdáját fogadták. Az első negyedben a cápák megrángatták az oroszlánok bajszát, tíz ponttal is vezettek a mieink a találkozó elején. A játékrész végére azonban ledolgozta a különbséget a vendég együttes, így a második negyedre ismét szoros lett az állás. Ekkor is a Nyíregyháza kezdett jobban, ismét meglépett, de megint egyenlített az OSE. A harmadik felvonásban először vezettek a vendégek, de minimális volt a különbség, ami a záró játékrészben is maradt. Bus Iván triplájával 72-71-nél sikerült fordítani, és ettől kezdve megkezdődött az idegek csatája, hol az egyik, hol a másik gárdánál volt az előny. Czura Attila egymás után öt pontot szerzett, a vendégek viszont nagyon hatékonyan szedték a támadó lepattanókat, így egymás után többször is kísérletezhettek. Az utolsó két perc kezdetén 77-77 volt az állás. Bus dobott egy kettest melyre Madár válaszolt. Utóbbi két büntetője is pontos volt, de jött Stojanovic, aki dobott egy triplát, így egy ponttal a Blue Sharks vezetett. A Lions-ból Illés , majd a büntetővonalról Madár volt eredményes, így 82-85-nél időt kért a hazai gárda. Czura közelről szépített, a másik oldalon pedig Madár keze megremegett, mindkét büntetőjét elrontotta, így a győzelemért támadhattak a nyíregyháziak, de nem sikerült ponttal befejezni az akciót, így az OSE megnyerte a mérkőzést.

Nyíregyháza Blue Sharks - OSE Lions 84-85 (23-21, 20-22, 19-21, 22-21)

Nyíregyháza: Sitku 2, Bus 15, Czura 20, Stojanovic 17, Nagy 18

Csere: Fazekas, Czinger 6, Mokánszki 6, Oláh, Szondi

Edző:Siska János