Pontosan negyven éve jutott fel a Nyíregyháza először az élvonalba

Pontosan negyven éve jutott fel a Nyíregyháza először az élvonalba

Fontos nap volt 1980. május 18. a nyíregyházi sport életében. Az NYVSSC NB-II-es labdarúgó együttese a Kazincbarcikát fogadta a 34. fordulóban, és a tét az élvonalba kerülés volt.. 16 000 néző látogatott ki a Városi Stadionba, hogy láthassa a sporttörténelmet, a nyíregyházi csapat ugyanis először harcolhatta volna ki az NB-I-es tagságot. Bár a borsodiak végül borsot törtek a mieink orra alá, a többi eredmény úgy alakult, hogy a Spartacus az élvonalba jutott. Mindennek ma pont 40 esztendeje!

Nyíregyháza - Kazincbarcika 0 - 1 (0 - 0)
Nyíregyháza, 16000 néző V: Szávó

Nyíregyháza Buús - Szekrényes, Gáspár, Szűcs, Cséke - Kozma, Moldván, Czeczeli - Polyák, Turtóczky, Kiss, Edző: Temesvári Miklós