Polgári ügyszakban is alkalmazható a távmeghallgató rendszer

Polgári ügyszakban is alkalmazható a távmeghallgató rendszer

A Nyíregyházi Törvényszék Digitális Bíróság Munkacsoportjának 2019. április 11-i ülésén a polgári ügyszakos bírák számára mutatta be dr. Szilágyi Norbert, a munkacsoport vezetője a ViaVideo távmeghallgatási rendszer működését.

A rendezvényen a bírák „éles” környezetben tesztelték a rendszert, melynek során két tárgyalóterem digitális összeköttetésével sajátították el a kapcsolatfelvételhez kötődő technikai folyamatokat. A bírósági tárgyalótermek társintézményekkel, más bíróságokkal történő digitális összekötése garantálja a perben részt vevő személyek biztonságát, az eljárások jelentős időmegtakarítással járnak, költséghatékonyak, ezáltal is erősítve a bíróságok szolgáltató jellegét.

A polgári ügyszakban a távmeghallgatást előreláthatólag távol élő tanúk, szakértők meghallgatásakor, illetve konferenciabeszélgetések lebonyolításához használják majd a jövőben.