Párharc - Békéscsabán folytatódott a női röplabda Extraliga elődöntője

Párharc - Békéscsabán folytatódott a női röplabda Extraliga elődöntője

A múlt vasárnapi 3-0-ás győzelem után abban a reményben utazott Békéscsabára a Fatum Nyíregyháza, hogy idegenben is legyőzi a címvédőt az Extraliga elődöntőjének második meccsén. Nos az első szettben a házigazda jelezte, hogy nem adja könnyen a bőrét, és valóban az életben maradásért küzd, nyerték is a játszmát. A második felvonás nagy csatát hozott, sokáig szoros volt az állás, de a végén pontosabb volt a Békéscsaba, és már 2-0-ra vezetett. A harmadik felvonásban meglépett a BRSE, és végül 3-0-ra nyerte a találkozót a hazai gárda, így a három nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1-1. Folytatás csütörtökön Nyíregyházán. 

Swietelsky Békéscsaba  - Fatum Nyíregyháza 3-0 ( 21, 22, 18)

Nyíregyháza: G. Francesco 2, Brisebois 14, Matic 6, Kalicanin 4, White 6, Varga 10

Csere: Tóth F. (liberó), Mayfield, Ancsin 1, Szabó 1

vezetőedző: Hollósy László