A 19. fordulót rendezték a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Szpari a Tiszakécskét fogadta.

Nyíregyháza Spartacus - Tiszakécskei LC  2-0 (2-0)

Balmazújváros  400 néző

Jv: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Ifj. Varga Gábor)

Nyíregyháza: Dala - Baki, Alaxai, Gengeliczki, Farkas B., Kesztyűs, Toma, Kovácsréti(Nagy B. 79.), Nagy D.(Beke 86.), Myke( Novák 71.), Géresi (Herjeczki 71.)

vezetőedző: Tímár Krisztián

Tiszakécske: Prokop - Szőr,  Fodor F., Viczián(Kállai a szünetben), Grünvald, Lehoczky, Balázs, Kocsis(Bencze 77.), Cipf(Bertus a szünetben), Torvund(Gyurján a szünetben),Takács T.(Zamostny a szünetben)

vezetőedző: Kis Károly

2. perc Kocsis lövése pattant szögletre.

5. perc Viczián lövését blokkolták a nyíregyházi védők.

10. perc Veszélyes hazai támadásnál Myke indult, Fodor szerelte.

15 perc Szpari szöglet után Nagy D. lőtt középen tisztán, egy védőről pattant ki a labda.

21. perc A negyedik nyíregyházi szöglet után Gengeliczki lőtt kapásból, de nem találta el jól a labdát.

25. perc Gengeliczki lőtt 30 méterről nagy erővel, Prokop védett.

31. perc Szőr kapott sárga lapot.

33. perc Grünvald is sárgát kapott.

34. perc GÓÓÓÓL! Kovácsréti Márk éles szögből csavart kapura egy szabadrúgást, a kapus pedig csak a gólvonalon túlról rúgta ki a labdát. 1-0.

35. perc A gól után egy reklamáló vendég stábtag kapott piros lapot.

40. perc GÓÓÓÓL! Gengeliczki Gergő indította Géresi Krisztiánt, aki higgadtan értékesítette a ziccert, 2-0.

45. perc Cipf kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek, magabiztosan vezet a Szpari.

50. perc Két Dala bravúr, előbb Lehoczky, majd Zamostny lövését hárította.

51. perc Hatalmas Kovácsréti szóló egy labdaszerzés után, kicselezte a kapust is, de hosszan tolta meg az utolsó cselnél a labdát.

54. perc Bertus kapott sárga lapot.

55. perc Szép játék után Myke érkezett középen, de nem találta el jól a labdát.

55. perc Myke kapott sárgát.

59. perc Lehoczky fejelt mellé egy szöglet után.

62. perc Szép hazai támadás végén Géresi középről fölé lőtt.

73. perc Kocsis kapott műesésért sárgát.

75. perc Zamostny is sárgát kapott.

79. perc Lehoczky lövését tolta ki Dala.

80. perc Gyurján és Lehoczky veszélyeztetett, de sikerült menteni. Végül veszélyes játék miatt Kállai kapott sárgát.

85. perc Novák ment el veszélyesen a bal oldalon, de blokkolták a beadását. A szöglet után Baki fejelt mellé.

89. perc Novák lövése ment el keresztbe a kapu előtt.

90. perc 3 perc a ráadás.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari.

Tímár Krisztián: – A legfontosabb az volt, hogy győzelemmel kezdjük a tavaszt. Az első félidőben szerzett két gólunk után a második játékrészben is volt egy-két olyan helyzet, amit ha berúgunk, hamarabb lezárjuk a meccset. Voltak még izgalmas pillanatok, mert a Tiszakécske mindent megpróbált a szépítésért, de stabilak maradtunk, kontrolláltuk a mérkőzést. Noha a fordulás után csak helyenként játszottuk úgy, ahogy szeretnénk, nem vagyok elégedetlen.

Kis Károly: – Az elején sikerült, amit elterveztünk, majd az első gól – több oknál fogva – megfogott bennünket. Ezután jött néhány gyenge percünk, amit a Nyíregyháza kihasznált. A második félidőben sokat tettünk azért, hogy szorosabb legyen a találkozó, volt is erre lehetőségünk, a hazaiak kapusa egy támadáson belül kétszer is bravúrral hárított. Hozzá kell tenni, nem csak nekünk voltak helyzeteink, a hazaiak is hamarabb eldönthették volna a találkozót.