Ötből öt - az Újpestet is legyőzte a Fatum Nyíregyháza a női röplabda bajnokságban

Ötből öt - az Újpestet is legyőzte a Fatum Nyíregyháza a női röplabda bajnokságban

Százszázalékos mutatóval állt a Fatum Nyíregyháza az Újpest elleni mérkőzés előtt, és mint a kezdés után 1,5 órával kiderült, maradt is a makulátlan mutató.

A mieink alaposan bekezdtek, és Lymareva, Pilar és Varga ütéseivel szemben nem volt ellenszer a lilák oldalán. Amikor pedig kellett, a centerek - Pintér és Lászlop - is pontot szereztek. A játszma derekán 16-9-re vezetett a Nyíregyháza, majd 20-10-nél már tíz pont volt a különbség. Nyerte is a játékrészt a Fatum 25-14-re. A második szettet 5-0-val kezdte a hazai gárda, és ezt a különbséget végig tartotta is. 25-20-ra hozta a játszmát a nyírségi csapat, és már 2-0-ra vezetett. A harmadik felvonásban először - és mint később kiderült utoljára - vezetett 2-1-nél az UTE, de a remekül játszó hazaiak végül 25-16-re nyerték ezt a játékrészt is, ezzel együtt pedig a találkozót 3-0-ra. 

Fatum Nyíregyháza - UTE 3-0- (14, 20, 16)

Nyíregyháza: G. Francesco 2, Varga 15, Pintér 9, Pilar 10, Lászlop 4, Lymareva 13

Csere: Tóth F.(liberó)