Öt távozó a Fatum Nyíregyházánál - válogatott center érkezhet a röplabdásokhoz

Öt távozó a Fatum Nyíregyházánál - válogatott center érkezhet a röplabdásokhoz

A bajnokság befejezése után komoly változások történtek a Fatum Nyíregyházánál. A kupagyőztes női röplabda együttes öt légiósa is máshol folytatja. Jazmine White, és Danielle Brisebois - aki az egyik legponterősebb játékosa volt a csapatnak - mellett Sanja Kalicanin, Allison Mayfield és Tatja Matic is ősztől új együttesben szerepel. Információink szerint utóbbi marad a magyar bajnokságban, Kalicanin és Brisebois pedig Németországból kapott ajánlatot. A szakmai stábban is történt változás, Horváth András másodedző távozott, helyét Németh Szabolcs vette át. És ha már szakmai stáb, Hollósy László marad a klubnál a vezetőedző. A korábbi válogatott, az NYVSC férfi csapatával bajnokságot nyerő, később az orosz és az olasz bajnokságban is játszó, BL-ben rendszeresen szereplő Veres Péter is segíti a munkát, ő menedzserként dolgozhat majd a csapatnál a jövőben.

- A férfi válogatottal voltam néhány éve Nyíregyházán, már akkor megkeresett a klub vezetősége, hogy nem lenne-e kedvem a stábban dolgozni. Most sikerült közös nevezőre jutni, aminek nagyon örülök,hogy lokálpatriótaként  egy első osztályú csapattal dolgozhatom együtt. Nagyon sokrétű a rám váró feladatok sora. Már most azon dolgozunk a stábbal,hogy összeállítsuk
a következő szezon játékoskeretét. Ezenkívül a szezonban végig tartom majd a kapcsolatot a játékosokkal, a stábbal, ha kell, akkor az edzésben is résztveszek. Emellett egyfajta kapcsolatot, hidat tartok a stáb és a klubvezetés között is -
mondta Veres Péter. 

Ami a keretet illeti, a távozók mellett érkezők is lesznek, egy magyar válogatott centerrel már megegyezett a Fatum Nyíregyháza, őt hivatalosan a következő napokban mutatja be a klub.