Óriási bravúr!

Megkezdődött a küzdelem a tenisz Davis Kupa világcsoportjába jutásáért Magyarország és Oroszország között.

A nyitómeccset a nyíregyházi Fucsovics Márton (113.) vívhatta az ellen az Andrej Rubljov ellen, aki a világranglistán a 37. helyen áll. Marci nagyszerűen kezdett, irányította az első játszmát, az orosz pedig nem találta az ellenszert. A második szettet is nyerte a magyar válogatott elsőszámú játékosa, és ekkor már érett a meglepetés. A folytatásban viszont Rubljov a játszma elején komoly előnyt szerzett, Fucsovics Márton azonban elvette adogatását, majd hozta a sajátját, így ismét szoros lett a meccs. Sajnos 5-5 után az orosz volt pontosabb, így végül nagy csatában nyerte a harmadik szettet. A negyedikben sok volt a hiba Marci oldalán, és sokan már hullámvölgyről beszéltek, de a nyíregyházi teniszező mindenkire rácáfolt a döntő játszmában! Gyorsan elvette ellenfele adogatását, és bár Rubljov egyenlített, ismét jött egy break Marcitól. Majd mégegy, így hatalmas csatában, 3-2-re nyerte a nyitómeccset a magyar játékos három és fél óra alatt. A válogatott ezzel 1-0-ra vezet!