Ónodi – egy percen belül
Jól szerepeltek a nyíregyházi úszók a serdülő OB-n.

Július 13–16. között Egerben rendezték a Serdülők Országos Úszó Bajnokságát. Az elmúlt esztendők legtöbb versenyzője állt rajtkőre ezen a megmérettetésen. Nyíregyházi színekben 19 úszó teljesítette a szintet a bajnokságra.

Hatházi Dóra 100 méter pillangón új évjáratos csúccsal ezüstérmet szerzett és 200 méter pillangón remekül versenyezve az értékes negyedik helyen ért célba.

Figyelemre méltó Ónodi Gyula 100 méter pillangón elért időeredménye, aki a középdöntőben 0:59,36-os idejével a nyíregyházi úszásban történelmet írt fiú pillangón.

Atlétika

Hazatért Szlovéniából az U23-as magyar atlétikai válogatott, melynek öt nyíregyházi atléta is tagja volt. Az erős mezőnyben három érmet is sikerült szerezni.

Káplár János diszkoszvetésben ezüstéremmel, Osváth Krisztina a 4x400 méteres váltó tagjaként szintén ezüstéremmel és Guba Liliána a 4x100 méteres váltó tagjaként bronzéremmel térhetett haza.