Online Mesenap a Jósa András Múzeum közösségi oldalán, honlapján

A Jósa András Múzeum közösségi oldalán, honlapján szeptember 30-án 9 órától az érdeklődők mesékkel, interaktív feladatokkal, barkácsolóval találkozhatnak. 

A mesenapi programon az év élőlényeit - erdei fülesbaglyot, süllőt, tavaszi álganéjtúrót, a nemes májvirágot, a tatár juhart, a csoportos csészegombát, keresztes viperát, a vidrát, a turmalint, az óriásfogú cápát, a kaposvári Szabadságfát - hívják segítségül a múzeum munkatársai a virtuális kalandtúrához. A mesés program kapcsán a gyermekek, igaz  nem a múzeum falai között, s nem is a természetes élőhelyükön ismerkedhetnek meg az év élőlényeivel, ám így is nagy szükségük lesz a képzelőerejükre, s némi kézügyességükre, hogy minden virtuális állomáson kipróbálhassák magunkat.