Odafigyelnek a madarakra a Sóstói-erdőben – Interjú Petrilláné Bartha Enikővel

Odafigyelnek a madarakra a Sóstói-erdőben – Interjú Petrilláné Bartha Enikővel
Odafigyelnek a madarakra a Sóstói-erdőben – Interjú Petrilláné Bartha Enikővel

A NYÍRERDŐ Zrt. Nyíregyházi Erdészetének parkjában már 2009-ben, a Pál Miklós Erdészeti Erdei Iskola megalakulásakor helyeztek ki mesterséges madárodúkat, és az utóbbi években folyamatosan bővült az odútelep. Idén tavasszal a Nyíregyházi Erdészet erdészkerületeiben összesen 60 új odút helyeznek el, hogy a fiatalabb, természetes odú készítésére alkalmas fákat még nem tartalmazó erdőfelújítások is madárdaltól hangosak lehessenek. A költési időszakban Petrilláné Bartha Enikő ornitológus szakember, az erdei iskola vezetője gyűrűzi meg és regisztrálja az odúkban lakó fiókákat  erről már őt faggattuk a Szieszta stúdiójában.

 

Ha kíváncsi a részletekre, nézze vissza beszélgetésünket itt: