Nyíregyházi lány a jégkorong válogatottban

Sűrű szezont tudhat maga mögött Nyíregyháza válogatott jégkorongozója, a 14 éves Salamon Bodza. A Magyar Jégkorong Szövetség a múlt héten rendezte meg az U14-es válogatott programot lezáró nemzetközi tornát. Bodza az egész éves kitartó munkája révén ismételten kiérdemelte, hogy a válogatottal hazáját és egyben városát képviselje.

Az első mérkőzésen a csapat Szlovákia válogatottja ellen lépett jégre. A mérkőzés nagyon kiegyenlített volt, de sajnos a szlovákok javára dőlt el 1:0 arányban. A második mérkőzés meghozta a várva várt sikert Ausztria nemzeti csapatával szemben. A sok góllal tarkított játékban az eredmény 9:6 Magyarország javára. Bodza először élte át a győzteseknek kijáró himnusz felemelő érzését. Egyesületével a Debreceni Hoki Klub lány csapatával még vár rá 2 vagy 3 mérkőzés a bronz éremért a Magyar Bajnokságban. 

Fotó: MJSZ, Tumbász Hédi
Szövetségi edző: Hegyi Márta