Nyíregyházi érem Kazanyban
Dr. Szokol Dianna második lett az úszó Masters Világbajnokságon.

Bár a hétvégén befejeződött az úszó világbajnokság, a medencékben hétfőn is nagyüzem volt. Elkezdődött ugyanis a 16. FINA Masters VB, melyen több korcsoportban versenyeznek a világ legjobb senior úszói. Már az első nap is hozott magyar érmet, a nyíregyházi Dr. Szokol Dianna a második helyen végzett 800 méteres gyorsúszásban a 40-44 éves korosztályban. A Nyírsenior 97 SE háromszoros Európa-bajnok versenyzője épp a Sóstón rendezett senior bajnokságon teljesítette a kiküldetési szintet a világbajnokságra, ahol most dobogóra állhatott. További három számban indul még a VB-n. A versenyen számos olyan sportoló áll rajthoz, akik már többszörös világbajnokok, és nemcsak úszásban, hanem vízilabdában és szinkronúszásban is rendeznek küzdelmeket.