Nyíregyházát is érintik a Tekerj otthonról hazáig! emléktúra kerékpárosai

Nyíregyházát is érintik a Tekerj otthonról hazáig! emléktúra kerékpárosai
Hiánypótló eseményt szervez a Pesti Fiatalokért Egyesület

A kezdeményezés célja egy olyan esemény létrehozása, mely a hazafias nevelést, a nemzettudat erősítését, a nemzeti összetartozást és az egészséges életmódra, a sportra nevelést valósítja meg egy közösségi élményen keresztül.

A „Magyarok – Egymásért” Tekerj otthonról hazáig! emléktúra Nyíregyházát is érinti. A túra több városból indul, különböző időpontokban, de minden biciklis csapat június 4-én a Nemzeti Összetartozás Napján érkezik meg a fővárosba.

Az útvonal szerint érintett városokból is indulnak kerékpárosok, akik becsatlakoznak az indulókhoz, így közösen érkeznek meg a célba, a Nemzeti Múzeum kertjébe, amely a magyar nemzet történelmének, a Nemzeti Összetartozás Napjának emblematikus helyszíne.

A program alábbi linken keresztül elérhető honlapján további részleteket is talál: http://otthonrolhaza.hu/