Nyíregyházára látogatott a francia nagykövet, Pascale Andreani

Nyíregyházára látogatott a francia nagykövet, Pascale Andreani
Először járt Nyíregyházán.

Először járt Nyíregyházán Pascale Andreani, Franciaország magyarországi nagykövete. 

Látogatásán elárulta, gyönyörűnek tartja a várost és tapasztalja, hogy nagy hangsúlyt fektetnek a nyíregyháziak a francia nyelv oktatására. Ellátogatott a megyeszékhelyen lévő Michelin-gyárba és a polgármesteri hivatalba is, ahol Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere is köszöntötte.

A polgármester a találkozón egy esetleges testvérvárosi és testvériskolai kapcsolat lehetőségét is felvetette, s reméli, mihamarabb újra Nyíregyházán láthatják vendégül a francia nagykövetet, aki ígéri, még visszatér a szabolcsi megyeszékhelyre.

Kapcsolódó galéria

Francia nagykövet a Városházán