Nyíregyházán is megkezdődött a kismamák oltása! Soron kívül kapják meg!

A napokban megszületett a szakmai állásfoglalás a 12 hetesnél idősebb várandósok oltásának lehetőségéről, ők most már soron kívül megkaphatják a Pfizer vagy a Moderna vakcinát. A héten a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórházban is megkezdődött a kismamák oltása.

 

A kismamáknak szóló tájékoztatóból kiderül, hogy mindenekelőtt nekik is regisztrálniuk kell a vakcinainfo.gov.hu oldalon, ezt követően pedig jelentkezniük a szülész-nőgyógyász szakorvosánál, vagy a várandós oltását indokoló betegsége szerinti kezelőorvosánál, aki az oltás indokoltságról nyilatkozik. Amennyiben a szülész, vagy a kezelőorvos az oltást indokoltnak tartja, a páciensnek a lakhelyéhez közel eső oltóhelyen, telefonon kell jeleznie szándékát, az alábbi elérhetőségen:

 

Nyíregyháza +36 20 460-8117 munkanapon 8-15 óra

Mint ahogyan az a tájékoztatóban is szerepel, a 2. oltásra csak a szülés után kerülhet sor. Erre külön jelentkezni kell, de akkor szülész véleményére már nincs szükség. A két oltás között 35 napnak minimálisan el kell telnie.

 

Fotó: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház