Nyíregyháza Spartacus - döntetlen a szezon utolsó bajnoki mérkőzésén

A bajnokság utolsó mérkőzését vívta a Szpari. A Nyíregyháza Spartacusban több fiatal, saját nevelésű játékos is a kezdőben kapott helyet.

Nyíregyháza Spartacus - Gyirmót FC Győr 1-1 (1-0)

Városi Stadion 900 néző

Jv: Nagy Róbert (Tőkés Róbert, Márkus Péter)

Nyíregyháza: Jova - Polényi, Fodor, Pejovic, Gulyás, Motkó (Kovács N. 12.), Ötvös (Farkas 65.), Rezes, Tóth (Rokszin 78.), Kártik, Hornyák

vezetőedző: Zoran Spisljak

Gyirmót: Pálfi - Villám, Lipták, Szilvási (Kontár 43.), Széles, Lázár, Nagy P., Heffler (Koltai 84.), Herjeczki, Présinger, Szarka

vezetőedző: Hannich Péter

Kártik Bálint a századik mérkőzésén lépett pályára a Szpariban.

6. perc Hazai szöglet után tisztáztak a védők, majd az újabb beívelés után is kifejelték a labdát a gyirmótiak.

9. perc Újabb Szpari szöglet, Gulyás beadása után Fodor fejelt fölé.

12. perc Egy sprintnél Motkó sérült meg, le is kellett cserélni, Kovács Norbert érkezett.

15. perc Nagy helyzet, Kártik cselezte ki emberét a bal oldalon, beadása után Kovács elől mentettk a védők szögletre. A sarokrúgást követően Ötvös lövését fogta Pálfi.

17. perc Hatalmas Jova bravúr!  Nagy P. lőtt 22 méterről, a Szpari kapusa a felső sarok elől tolta ki a labdát.

19. perc Villám kapott sárgát a Tóth elleni szabálytalanságért.

27. perc Nagy P. újabb lövését fogta Jova.

28. perc Helyzet a másik oldalon is, Rezes egy pattanás után lőtt 16 méterről, Pálfi hárított.

29. perc Megint Jova, Villám léc alá tartó próbálkozását ütötte ki bravúrral.

33. perc Reklamálás miatt Szarka kapott sárgát.

38. perc GÓÓÓL! Kovács Norbert indította a jobb oldalon Hornyák Marcellt, aki szorongatott helyzetben a szögletzászlónál erőszakosan megszerezte a labdát ellenfelétől, majd betört a 16-oson belülre és a hosszú sarokba lőtt, 1-0. A Hornyákkal történt párharc során Szilvási megsérült, le kellett cserélni.

Vége az első félidőnek, vezetett a Szpari.

47. perc Herjeczki lőtt 23 méterről, alig ment fölé a labdája.

48. perc Gulyás szöglete után Pejovic lőtt, elakadt a labda a gólvonal előtt a védőkben.

52. perc Gulyás szabadrúgása a 16-os oldalvonaláról, Pálfi védett a rövid saroknál.

55. perc Kontár bombázott fölé nagy erővel 27 méterről.

60. perc Remek Rezes-Polényi-Kártik-Kovács akció végén utóbbi lőtte középre a labdát, Hornyák alig maradt le.

62. perc Egyenlített a Gyirmót, Nagy P. adta be a bal oldalról a labdát, Szarka pedig közelről a kapuba passzolt, 1-1.

67. perc Gulyás kapott sárgát, miután szabálytalankodott Szarkával szemben.

80. perc Mezőnyjáték, nagy helyzet nélkül.

Vége a találkozónak, maradt a döntetlen.

Zoran Spisljak vezetőedző Nyíregyháza: - Több fiatal játékosnak szerettem volna ma lehetőséget adni, mert úgy gondolom be kell őket dobni a mély vízbe, hogy tapasztalatot szerezzenek. Sajnos egy sérülés miatt korán változtatni kellett, de ezért van "B" és "C" terv is az ilyen esetekre. Összességében az elmúlt 17 mérkőzésen olyan eredményt ért el a csapat és olyan teljesítményt nyújtott tavasszal, melyre lehet építeni a következő szezonban.

Hannich Péter vezetőedző Gyirmót: - Az első tíz perc a Nyíregyházáé volt, majd javult a játékunk és helyzeteket is kialakítottunk, de egy vitatható szituáció után hátrányba kerültünk. A második félidőben viszont úgy érzem megérdemelten egyenlítettünk. Hátrányból érkeztük a mai találkozóra a Vasassal szemben, tudtuk, hogy csak akkor van esélyünk a harmadik hely megszerzésére, ha pontot, pontokat szerzünk, ez sikerült.