NYIKSE Basketball Day - több mint 150 gyerek kosarazott egész nap

NYIKSE Basketball Day - több mint 150 gyerek kosarazott egész nap

Június első napján nagy sikerrel zajlott le az I. NYÍKSE BasketBall Day, ahol a NYÍKSE fiú és lány utánpótláskorú jétékosai és NBII-es felnőtt csapata találkozott a Bánki Donát Műszaki Középiskola termében és udvarán, ami az egyesület bázis edzésközpotja. A jó hangulatú napon reggel 8 és este 8 óra között több korosztály, néhány hónapja kosarazó fiataljai előszőr tapasztalhatták meg a mérkőzéskörülményeket, a versenyzés izgalmát. Mindezt az egésznap zajló korosztályos házibajnokság keretében. A legkisebbek (1-2 osztályosok) pedig egy játékos, versengő, labdás ügyességi feladatokból álló edzésen vettek részt. 


A mérkőzések során a NYÍKSE nagyobb csapatai is bemutatkoztak, mint az U16, vagy az idén kimagaslóan teljesítő U18-as csapat és az élvonalban végző NBII-es gárda is.  Minden résztvevő emléklapot, csokoládét és egész nap ásványvizet kapott.