Nyáron is támogatják a hallgatók lelki egészségét

A Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ munkatársai és bevont szakemberei, önkéntesei a nyári időszakban is komplex módon támogatják a kapcsolódást igénylő nappalis és levelező egyetemistákat egyre több szolgáltatással.


"Igyekszünk évek tudatos értékteremtő és közösségépítő munkájára építve aktívan tenni hallgatóink jóllétéért, lelki erőforrásaik stabil mobilizálásáért. Ennek eredményeként jelentősen hozzájárultunk ahhoz, hogy egyetemistáink jól érezzék magukat a campuson, s csökkenő tendenciát mutat a hallgatói lemorzsolódás.  A nyári időszakban több tucat hallgatót is tudtunk segíteni pályaorientációs és karrier-tanácsadásokkal, s tucatnyi hallgatónknak diákmunkában és egyéb munkavállalási formák elérésében tudtunk segíteni egyre bővülő vállalati, civil és egyéb szervezeti kapcsolataink bevonásával. A legnépszerűbbek az egyéni mentálhigiénés konzultációk, melyeket jómagam tartok, s a vizsgaidőszak kezdetétől napjainkig összesen 36 alkalommal vettek igénybe. 2024. áprilisától központunk "Családbarát Szolgáltatóhely" védjeggyel, tanúsítvánnyal is rendelkezik és szolgáltat. Keddenként nyári ügyeletet is tartunk július hónapban a plusz érdeklődők számára, így elérhetőségeink személyes vagy online formáin tudjuk augusztus 5-ig, az egyetem nyári épületbezárásáig fogadni és segíteni a hallgatókat. Utána kicsit mi is igyekszünk pihenni, hogy augusztus 21-től feltöltődve térhessünk vissza egyetemi közösségünk színvonalas szolgálata érdekében, a Nyíregyházi Egyetem stratégiai célkitűzéseihez szerves módon kapcsolódva"

- fogalmazott Körei László központvezető