Női labdarúgás - Fejlesztési Központ lett a Nyíregyháza Spartacus

Női labdarúgás - Fejlesztési Központ lett a Nyíregyháza Spartacus

Az MLSZ elnöksége, 2013-ban fogadta el a női labdarúgás fejlesztési tervét, amellyel a szövetség stratégiai, kiemelten fejlesztendő ágazatává emelte a női szakágat. A végrehajtás során eltelt három évben a válogatott csapatok, az élvonal klubjai, valamint a férfi labdarúgással való szoros kapcsolat kerültek fókuszba. A fejlesztés második szakaszában (2016-2019) – a korábbi célok megtartása mellett – a szövetség elsősorban a tömegesítésre, a minőségi utánpótlás-nevelésre kíván fókuszálni. Az MLSZ női labdarúgó-szakága kiemelten fontosan tartja a minőségi utánpótlás képzést. Ennek érdekében a szövetség limitált számú, kiemelt női labdarúgó-képzési centrumokat hozott létre, amelyek működtetésére többszörös képzési költséget biztosít. A kiemelt képzési központ státus elnyerésére a Nyíregyháza Spartacus FC is benyújtotta pályázatát, melyet egy éve a szövetség pozitívan bírált el. Most ismét pályázott a Szpari női szakága, és a 14 Fejlesztési Központ egyike a nyíregyházi lett. 

- Azon túl, hogy a korosztályos válogatott keretekbe több játékosunk is bekerült, ez a döntés a következő visszajelzés, hogy az elmúlt időszakban jó munkát végeztünk. Ez nem csak a női szakág, hanem a klub sikere is, sokan dolgoztak azért a Nyíregyháza Spartacusnál, hogy ismét eredményes legyen a pályázatunk. Ősztől minden Bozsik korcsoportban indítunk együtteseket, a következő cél pedig az, hogy megkapjuk az Elit Központ minősítést - mondta Makay Robin szakágvezető.