Néha már úgy érzem, nem vezetőedző vagyok, hanem Dr. Brinkmann

Feb 3, 2026

A MAFC ellen készül a Hübner Nyíregyháza BS férfi kosárlabda együttese. A Cápák jelenleg a második, a fővárosiak a harmadik helyen állnak a tabellán. A mieinknél Bazsó Brúnó megszerezte 1500. pontját nyíregyházi színekben. 

Bazsó Brúnó az elmúlt hétvégén elért egy mérföldkövet. A nyíregyházi kosaras megszerezte az 1500. bajnoki pontját a Hübner Nyíregyháza BS színeiben. A játékos 2018-ban igazolt először Nyíregyházára, azóta összesen 165 bajnoki mérkőzésen lépett pályára a klub színeiben, 104-szer az NB I/B Piros-csoportban, 61 alkalommal az NB I/A-ban, és túljutott a 4600 lejátszott percen is. 

- Nem szoktam számolgatni, én is most tudtam meg a társaktól, hogy mérföldkőhöz jutottam. Örülök neki, remélem pénteken tovább gyarapíthatom a pontok számát - mondta Bazsó Brúnó játékos, Hübner Nyíregyháza BS

Pénteken fontos lenne a győzelem, mivel egy közvetlen rivális, a MAFC Újbuda érkezik Nyíregyházára. A fővárosiak a harmadik, a Nyíregyháza a második helyen áll a tabellán. Merim Mehmedovic, a Cápák vezetőedzője évekig dolgozott korábban a MAFC-nál, így remek kapcsolatot ápol a budapestiekkel. A trénernek most komoly fejtörést okoz, hogy sok a sérült, beteg a csapatnál. 

- Most ilyen időszakunk van, néha úgy érzem magam, nem vezetőedző vagyok, hanem Dr. Brinkmann. Most éppen Komma László lázasodott be. De ez is elmúlik egyszer, és remélem a legfontosabb mérkőzésekre teljes lesz a keretünk - mondta Merim Mehmedovic vezetőedző. 

A Hübner Nyíregyháza BS 12 mérkőzést nyert meg eddig, csakúgy mint a MAFC. Az üldözők közül a BKG Príma Akadémia és a PVSK is 11-11 győzelemmel áll, azaz nagyon szoros a tabella. Ezért is lenne fontos, hogy a nyírségiek nyerjenek a rangadón. A Nyíregyháza-MAFC találkozó pénteken 17 órakor kezdődik a Continental Arénában.  

Előző hír
Láthatóvá tenni a rejtett kincseket – Értékteremtő Közösségekért díjat kapott Kisari Károly
Következő hír
Játékos sportverseny – Közel 150 óvodás vett részt a sportnapon

Kapcsolódó híreink