Napsütés és akár 12 fok is lehet szombaton - Estére újra eshet az eső
Napsütés és akár 12 fok is lehet szombaton - Estére újra eshet az eső

Szombaton a ködfoltok feloszlását követően változóan felhős időre számíthatunk, délkeleten több, másutt kevesebb napsütéssel, majd a délutáni óráktól nyugat felől vastagszik a felhőzet. A Nyugat-Dunántúlon a késő délutáni, esti óráktól több helyen eleredhet az eső, zápor – írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A délkeleti, keleti szél többfelé megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 12 fok között várható, északon mérhetik az alacsonyabb, délkeleten a magasabb értékeket. Késő estére 0 és +7 fok közé csökken a hőmérséklet.

Este jellemzően erősen felhős vagy borult lesz az ég, és az Eger-Szeged vonaltól nyugatra többfelé valószínű eső. A délkeleti szél élénk, helyenként erős lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1 és +5 fok között valószínű.