Nagypénteken és nagyszombaton is várja a vásárlókat a Búza téri piac!

Hatalmas a választék sonkából, tojásból, jól fogy a kenyér és kalács, és sorban állnak a házi süteményekért. Körbenéztünk a Búza téri piacon.

Van, aki már bevásárolt és csupán friss zöldségért, gyümölcsért érkezett a Búza téri piacra, ám a többség ma és holnap veszi meg a húsvéti finomságok hozzávalóit. A házi süteményekért sorban álltak az emberek, de Liskány Zoltánéknál is kétszer fordult a beszállító, mert annyian keresték a foszlós kalácsot és a házi, fatüzelésű kemencében készült parasztkenyeret. Húsáruból is jól felkészültek, mert ilyenkor van igazán nagy keletje a füstült sonkának, kolbásznak.

Ezt erősítették meg a mangalica termékeket árusítő Kocsisék is, akik azt mondják, egyre inkább a minőségi, kézműves termékeket keresik a vásárlók a Búza téri piacon.

Tojás, tészta, méz és számos finomság kínálja magát a standokon. A primőr zöldségek közül sokat vesznek a friss, roppanós újhagymából, piros retekből. Az árusok gyönyörű vágott és kiültetésre váró virágokkal is készültek.    

A Búza téri piac szombaton is várja a vásárlókat!    

Kapcsolódó galéria

Körbenéztünk a a Búza téri piacon nagypénteken