Merre járjanak a buszok a belvárosban? Kérdőív a neten, várják a válaszokat
Fotó: Szarka Lajos

A közösségi közlekedést használók számára ismert tény, hogy a Kulturális Negyed (tehát a Benczúr és Bessenyei terek) komplex, infrastrukturális megújítása időszakában új útvonalat kapott a belvárosban tíz, a helyi közlekedésben részt vevő autóbuszjárat, melyek a színháznál álltak meg, jelenleg pedig az Országzászló téren. Az átépítés rekreációs övezetté tette a két teret, s a tapasztalatok, valamint az érintettek egy részének megkérdezése alapján kifejezetten előnyös a most kialakult, új útvonal, az átszállások miatt is. Ezzel együtt a menetrend és hálózat megújításán dolgozó Mobilissimus Kft. kérdőívet készített, mert az önkormányzat szeretné kikérni a nyíregyházi utazók véleményét. Az alábbiakban e felhívást közöljük.

 

„Tisztelt Nyíregyháziak, kedves Közlekedők!

Egy rövid kérdőívben szeretnénk megismerni véleményüket a belváros buszközlekedésével kapcsolatban. A Bessenyei tér teljes megújításának megkezdése óta az arra közlekedő autóbuszok ideiglenesen az Országzászló téren át közlekednek. A tér átépítése – beleértve az úthálózatot és járdákat – megtörtént, forgalomcsillapított közterületek és megújult zöldfelületek jöttek létre, a korábbi parkrekonstrukciókat és funkcióbővítést követően. Az autóbusz-közlekedést érintően számos visszajelzés érkezett, hogy az Országzászló téren keresztüli közlekedés révén több belvárosi célpont jobban elérhető, és az egyes autóbuszvonalak között jobb átszállási kapcsolatok alakultak ki. Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata szeretné megismerni a nyíregyházi helyi autóbuszokkal közlekedők véleményét azzal kapcsolatban, hogy az érintett 6, 6Y, 66, 8, 8A, 10, 10A, 90, 92 és H40-es autóbuszok visszakerüljenek a Bessenyei térre, vagy útvonaluk vezessen a jövőben is az Országzászló téren keresztül. Kérjük, amennyiben Önök a fenti buszjáratokat használják, szíveskedjenek kitölteni az alábbi linkről elérhető online kérdőívet: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeKaRjtYwnbmn_gMP7DCFqEPel9dMhB0Nwk_uyv4lZM-5aLWw/viewform legkésőbb 2021. január 25-ig.

A buszjáratok útvonalával kapcsolatos döntéshez az Önök véleményére is számítunk.

Köszönjük együttműködésüket!”