Mennyit tud a pengőről? Egy kiállítás segít megismerni!

Leskovics András, gyűjtő segítségével megismerheti a világtörténelem inflációs rekordtartóját, azt a fizetőeszközt, ami korábban szép reményekkel indult. A kiállításnak a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár biztosít helyet.

Kiállítás helye: Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár Társalgója, III. emelet

Kiállítás időtartama: 2023. november

A pengőt 1927. január 1-jén vezették be a magyar korona helyett, és mintegy húsz évig, 1946. július 31-ig volt törvényes fizetőeszköz. Váltópénze a fillér volt (1 pengő = 100 fillér). Bevezetése az első világháborút és Trianont követő gazdasági válság utáni stabilizációs program része volt, az újabb világháborút követően mégis a világtörténelem legsúlyosabb hiperinflációját szenvedte el. Bár több próbálkozás is volt az infláció megfékezésére, végül a forint bevezetése vezetett a gazdasági stabilitás helyreállásához.