Mekkora meccset nyert meg a Szpari!

A Gyirmót FC Győr vendége volt a Nyíregyháza Spartacus. Farkas Bendegúz, Toma György és Baki Ákos eltiltása is lejárt, mindhárman ott voltak a kezdőben. Mély talaj, de napsütés fogadta a csapatokat.

Gyirmót FC Győr - Nyíregyháza Spartacus 2-4 (2-0)

Gyirmót, Alcufer Stadion 711 néző

Jv: Zierkelbach Péter (Máyer Gábor, Kiss Balázs)

Gyirmót: Hársfalvi – Polgár, Hudák D., Jova B.,Soltész, Kovács D.(Takács 82.),,Kovács M., Madarász(Szőke 73.), Szegi, Medgyes,  Adamcsek (Pethő 73.)

vezetőedző: Tamási Zsolt

Nyíregyháza Spartacus: Fejér - Rjaskó(Kesztyűs a szünetben), Baki, Gengeliczki, Farkas B. Toma, Tamás(Herjeczki a szünetben), Nagy B., Nagy D.(Novák 83.), Géresi (Kovácsréti 60.), Myke (Gresó 82.)

vezetőedző: Tímár Krisztián

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

2. perc Myke passza után Géresi lövését fogta Hársfalvi.

4. perc Nagy D. 20 méteres szabadrúgását is hárította a hazai kapus.

6. perc Nagy helyzet, Nagy D. gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, de Myke mellé lőtt. jobbról.

9. perc Géresi 16 méteres lövését blokkolták a védők.

11. perc Medgyes kapott sárga lapot.

12. perc GÓL.  Adamcsek - aki lesgyanús helyzetben volt -  került a földre a 16-oson belül egy balról érkező beadás után, a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Soltész belőtte, 1-0.

13. perc A lest raklámáló Szalai Tamás asszisztensedző kapott sárga lapot.

16. perc Adamcsek lövésénél sikerült tisztázni a gólvonal elől.

17. perc Farkas B. kapott sárga lapot.

23. perc Myke beadását tette kapura Géresi, védett a kapus.

27. perc A pálya egyes részei már nagyon sárosak, csúszkálnak a játékosok.

29. perc KAPUFA. Egy bedobás után Géresi lőtt 20 méterről, a 16-os sarkáról, a felső lécről pattant vissza a labda.

34. perc GÓL. Növelte előnyét a Gyirmót. Madarász elé került a labda egy becsúszás után, és 16 méterről a bal felső sarokba csavart, 2-0.

41. perc Hársfalvi fogta Rajskó 30 méteres lövését.

41. perc Szegi kapott sárgát.

44. perc Baki csúsztatott Toma szabadrúgása után, bravúrral védett a hazaiak hálóőre.

Vége az első félidőnek. A Szparinak voltak nagyobb helyzetei, gólokat azonban a hazaiak rúgtak, így vezetnek a játékrész után.

47. perc Veszélyes nyíregyházi szöglet után elment a labda a kapu előtt.

49. perc Toma is sárga lapot kapott.

52. perc Egy eladott labda után Madarász indult kapura, de nagy helyzetben mellé lőtt.

54. perc Farkas beadása után Herjeczki fejelt mellé az ötösnél.

56. perc Herjeczki lőtt centikkel fölé 16 méterről.

59. perc Gengeliczki kapott sárga lapot.

62. perc GÓÓÓÓL!!!! Herjeczki Kristóf remek balról érkező beadására Gengeliczki Gergő érkezett középen, és a kapuba passzolt, 2-1.

64. perc Kovácsréti lőtt jobbról 17 méterről, nagyot védett a kapus.

67. perc Myke is sárga lapot kapott.

68. perc Nagy D. remek passza után Herjeczki lőtt, blokkolták.

69. perc GÓÓÓÓL! Nyomott a Nyíregyháza, Kesztyűs bombáját tolta ki a léc alól Hársfalvi. A szögletre Baki Ákos érkezett jól, és a kapuba lőtt, 2-2

74. perc Balról érkező beadás után Myke lőtt kapásból fölé középen.

78. perc GÓÓÓÓL! Fordít a Nyíregyháza! Egy szabadrúgás után Toma György tette tovább Myke-hoz a labdát, aki bent tartotta, középre passzolt, és Gengeliczki Gergő a kapuba lőtt, 2-3!

80. perc Soltész lőtt 25 méterről, Fejér védett nagyot.

84. perc Medgyes lőtt fölé 15 méterről.

86. perc Soltész kapott sárga lapot.

88. perc GÓÓÓL!!! Ott a negyedik! Nagy Barnabás remek beadása után Novák Csanád fejelt a kapuba, 2-4.

Vége a mérkőzésnek, óriási fordítás után nyert a Szpari!