Megvan az EB szint!
Szikszai Róbert 63,14-gyel nyerte a diszkoszvető versenyt.

Kerekes Dóra a hétvégi Zalaszám Kupáról ezüstéremmel (48,78 m), Szikszai Róbert az 58. Nemzetközi Atlétikai Balaton Bajnokságról pedig aranyéremmel térhetett haza. Utóbbi eredménye 63,14, így kivívta az Amszterdamban megrendezésre kerülő Európa-bajnokságon való szereplés jogát, ami július 6-án kezdődik.

Úszás

Június 11-én Fehérgyarmaton fejeződött be a IV. Szabolcs Tour versenysorozat. A Nyíregyházi Sportcentrum úszói nem csupán a 7. fordulót nyerték meg, hanem az egész versenysorozatot. A teljesség igénye nélkül a legtöbb érmet szerzők: Mokos Csenge, Szécsi Lili, Balogh Csenge, Regős Erik, Stock Bence, Szakál Dominik, Máté Zoltán, Máté Gábor, Lipők Péter, Juhász Bence, Barna Kristóf, Fogarasi Janka, Yaacov Yarden, Lakatos-Szepesi Dorina, Radványi Nándor, Keczán Noel. Edzők: Hajnal Mária, Urbin Tibor, Kovács Attila.

Kilenc versenyzővel indult az Országos Ifjúsági Bajnokságon a Sportcentrum úszó szakága. Buskó Csenge kivételével minden nyíregyházi versenyző jóval fiatalabb volt ebben a bajnokságban. Sok egyéni csúcs született, de mind közül kiemelkedett Hatházi Dóra teljesítménye, aki három pillangószámban is bejutott a döntőbe, 100 méteren pedig bronzérmet szerzett.